Prodomasua Praga - weimaraner kennel

 

Název chovatelské stanice vznikl z latinského Pro doma sua – na obranu  domu.  

Inspirovala mě k tomu má první fena Ája. Nejen, že má veškeré vlastnosti správného Výmara (temperament, lov. vlohy), ale také je nepřekonatelný hlídač.

I tak jsme s mamkou museli vymyslet dalších pět názvů, abychom předešli problémům při dalším schvalování a vyhnuly se tak případnému zamítnutí všech variant.  Upřímně musím říct, že to není nic jednoduchého vymyslet 6 názvů, aby se člověku líbily a nestyděl by se je dát odchovaným štěňatům.  

Naštěstí náš první návrh Prodomasua Praga uspěl a dne 15. 12. 2002 mi přišel potvrzený z Belgie.

 

 

Jiskrák - jagdterrier kennel

 

Název chovatelské stanice vznikl od vršku v mysliveckém sdružení Veliká Ves, ve kterém jsme členy. Navíc tato chovatelská stanice v době, kdy nemusela být registrována FCI, již existovala. Měl jí Martinův kamarád, který také dříve choval jagdteriéry a vlastně ho k nim přivedl. Proto s jeho svolením jí mezinárodně zaregistroval. 

 

**********************************

 

Chovatelské stanice vznikly ve stejný rok, ještě před tím než jsme se s manželem poznali, a proto má  každé plemeno svou vlastní registraci.

 

U obou plemen klademe důraz na odchov zdravých štěňata s pracovními i výstavními předpoklady a případným přínosem pro další chov.  Krycí psi jsou pečlivě vybíráni s ohledem na všechny námi stanovené cíle a přínos pro plemeno jako takové.  Chovatelský servis je pro nás samozřejmostí.

... nehledejte u nás kvantitu, ale KVALITU!!!

 

Doufáme, že budou naše štěňátka dělat svým plemenům i jménům čest...